W latach 2018-2019 w ramach projektu „Herbarz Rodów Grodzieńskich” powstały
22 ręcznie malowane herby (olej/płótno) o wymiarach 23,0/30,5 cm.
Autorką wszystkich herbów jest Anna Nowobilska-Vasilios – członek Stowarzyszenia Rodów Grodzieńskich, mieszkający na stałe w Chicago (USA).
Są to egzemplarze pojedyncze, tak więc kupujący zyskuje coś niepowtarzalnego i jedynego w swoim rodzaju.
Jak powstawały herby można przeczytać na naszym portalu.
W chwili dostępne są następujące herby:
- Biszping (Bisping) – SPRZEDANY
- Bończa
- Dęboróg
- Drogomir
- Grzymała
- Jasieńczyk
- Korab
- Kościesza
- Kotwicz
- Krzywda
- Lis
- Nałęcz
- Ogończyk
- Podkowa
- Pobóg – SPRZEDANY
- Prawdzic
- Przyjaciel
- Rogala
- Sas
- Sulima
- Szreniawa
- Wieniawa
Do każdego herbu dołączone będą:
- osobna miniatura i autorska adnotacja Anny Nowobilskiej-Vasilios, wykonana na kartoniku o wymiarach 5/11,5 cm
- certyfikat autentyczności z numerem 001 wydany przez Stowarzyszenie Rodów Grodzieńskich
- faktura
Cena każdego herbów wynosi 400 zł.
Środki uzyskane ze sprzedaży zostaną wykorzystane na realizację innych celów statutowych Stowarzyszenia, w tym na działalność wydawniczą.